Makijaż Permanentny

Jestem wielokrotnie certyfikowaną Linergistką i to właśnie pigmentacja sprawia mi największą przyjemność!

Uważam, że z każdego szkolenia wynosimy coś nowego, więc warto zdobywać wiedzę nieustannie.

Zapraszam Cię na darmową, niezobowiązującą konsultację, abyś mogła zadać mi wszelkie nurtujące Cię pytania, wypełnić ze mną formularz świadomej zgody, porozmawiać o rodzajach pigmentacji i doborze odpowiedniej metody. Kieruję się Twoim typem cery oraz Twoimi upodobaniami.

Kolor?
-wybieramy wspólnie!
podczas konsultacji wykonuję rysunek Twoich Nowych Brwi, ust czy kresek, wspólnie decydujemy, sprawdzamy czy zadowala Cię moja propozycja.
Nakładamy również kilka kolorów pigmentów i dopasowujemy pasujący do Twojej urody.

Ważne!

Wykonuję pigmentację, która ma delikatnie podkreślić Twoje naturalne piękno.

Nie używam czarnego pigmentu do brwi, zarezerwowany jest on do pigmentacji kresek, nie wykonuję tatuażu, a pigmentację, która po upływie kilku miesięcy stopniowo rozjaśni się. Jeśli nie zdecydujesz się na dopigmentowanie po 1,5 roku-2 latach, efekt końcowy nie powinien Ci przeszkadzać,a  brwi powinny naturalnie się wyłuścić.

Nie powiększam UST pigmentacją, poruszamy się tylko i wyłącznie na czerwieni wargowej!

Pamiętaj!
Pigmentacja jest zabiegiem, który należy odświeżać co 1-2 lat.
Nie umawiamy terminu na pigmentację jeśli w ciągu 3 tygodni przed lub po masz zaplanowane inne zabiegi inwazyjne (ostrzykiwanie, nawilżanie, mezoterapię mikroigłową, kwasy).
Jeśli masz wirus opryszczki „HPV” zacznij przyjmować Heviran  na 5 dni przed  zabiegiem pigmentacji ust (1 tabletka), 2 tabletki (przed o po pigmentacji) w dniu zabiegowym , oraz do 4 dni po zabiegu.

 

Przeciwskazania:

Odżywki na porost rzęs i brwi
Jeśli stosujesz odżywki na porost rzęs i brwi, to niestety nie możesz wykonać makijażu permanentnego. Odstaw preparat i odczekaj od 1 do 3 miesięcy. Dopiero po tym czasie możesz bezpiecznie wykonać makijaż permanentny oczu lub brwi.

Sztuczne rzęsy
Nosisz doklejane rzęsy? Zanim zapiszesz się na zabieg makijażu permanentnego musisz się ich pozbyć. Sztuczne rzęsy uniemożliwiają wykonanie zabiegu makijażu permanentnego oczu.

Świeżo powiększone/wypełnione usta
Zabieg makijażu permanentnego ust można wykonać dopiero 4 tygodnie po wypełnianiu ust kwasem hialuronowym. Jeśli właśnie powiększałaś usta, odczekaj koniecznie ten czas, aby bezpiecznie wykonać makijaż i nie oszpecić swojej twarzy.

Botox
Zabieg makijażu permanentnego można wykonywać 4 tygodnie po ostrzykiwaniu twarzy Botoxem. Botox musi w pełni zadziałać a mięśnie twarzy powinny ułożyć się naturalnie pod wpływem grawitacji. Jeśli wykonasz zabieg zanim Botox zadziała makijaż permanentny może się nie udać – po prostu będzie krzywy, niesymetryczny po tym jak mięsnie twarzy ułożą się inaczej niż przed zabiegiem.

Okres karmienia piersią
W okresie karmienia piersią nie wykonuje się makijażu permanentnego ust. 3 dni przed i po zabiegu należy bowiem przyjmować lek przeciwwirusowy. Leki te nie są wskazane w okresie karmienia piersią. Jesteś mamą maluszka, którego karmisz swoim mlekiem zadbaj w pierwszej kolejności o jego bezpieczeństwo, a zabieg makijażu permanentnego ust przesuń w czasie.

Cukrzyca
Cukrzyca to choroba, która nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego, ale obostrza warunki jakie muszą być spełnione przed zabiegiem. Ze względu na większą skłonność do infekcji i utrudnione gojenie ran u chorych na cukrzycę wykonujemy zabieg tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zabieg można wykonać dopiero wtedy, gdy chory uzyska pozytywną opinię lekarza zabezpieczy swój organizm przed infekcją odpowiednimi lekami.

Nowotwór
Nowotwór tak jak cukrzyca nie wyklucza możliwości wykonania makijażu permanentnego. U osób, które przeszły chemioterapię wykonujemy przecież makijaż brwi i oczu, który pozwala ukryć skutki leczenia chemią. Do zabiegu pacjent musi mieć jednak pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki badań krwi. Zabiegu nie można wykonać przy niskim poziomie leukocytów. Dopiero gdy stan chorego jest lepszy zabieg można wykonać bezpiecznie. Makijaż permanentny u osób po chemioterapii poprawia wygląd i pomaga w kuracji dając większą motywację do walki z chorobą. Trzeba jednak pamiętać, że u chorych na nowotwory, w wyniku chemioterapii jest większa podatność na infekcje, gorsze gojenie ran i możliwość słabszego przyjęcia się barwnika w skórze.

Leki rozrzedzające krew
Przyjmujesz na stałe leki rozrzedzające krew? Musisz wiedzieć, że Twoje naczynia krwionośne są bardziej kruche, a skłonność do krwawień jest większa. Podczas zabiegu łatwiej może więc dojść do małych krwawień. Poinformuj linergistkę o przyjmowanych lekach, aby mogła zdecydować jaką techniką wykonać makijaż i czy w ogóle zabieg jest możliwy.

Leki sterydowe
Zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków sterydowych jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Jeśli stosowałaś maść sterydową w miejscu pigmentacji (usta, oczy, brwi, miejsca na ciele poddawane pigmentacji medycznej) to musisz odczekać od 6 do 12 miesięcy zanim wykonasz zabieg. Naskórek po takich lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone. Jeśli więc zależy Ci na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie koniecznie poinformuj linergistkę o stosowanych przez Ciebie lekach zawierających sterydy.

Łuszczyca, rybia łuska
Chorujesz na łuszczycę lub rybią łuskę i zmiany chorobowe są w miejscu przewidywanej pigmentacji?  Musisz wiedzieć, że pigment w tym miejscu może się nie przyjąć. Choroba nie jest więc przeciwwskazaniem, ale stwarza prawdopodobieństwo niepowodzenia podczas zabiegu.

Plastyka powiek lub lifting twarzy
Jeśli wykonywałaś operację plastyczną: lifting twarzy lub plastykę powiek to zabieg makijażu permanentnego możesz wykonać dopiero po upływie od 6 do 12 miesięcy w zależności od opinii lekarza prowadzącego.

Świeże blizny po operacjach
Makijaż permanentny pozwala ukryć wszelkie blizny po operacjach: na twarzy, piersiach lub w dowolnym miejscu na ciele. Pigmentacja medyczna blizny może się odbyć dopiero po całkowitym wygojeniu blizny, czyli po upływie 1 roku.

Opalenizna ciała
Czy opalona skóra jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego? Nawet jeśli to dziwi, to tak właśnie jest. Wyobraź sobie że dobieramy kolor ust, brwi lub pigment do zakamuflowania blizny na ciele do mocno opalonej skóry. Czy dobry efekt będzie również po zejściu opalenizny? Oczywiście, że nie! Zabieg makijażu permanentnego wykonujemy tylko na naturalnej skórze, aby jego efekt był dobry.

Zaplanowane wakacje w pełnym słońcu
Pamiętaj, że po zabiegu makijażu permanentnego nie wolno opalać skóry przez co najmniej 2 tygodnie. Zaplanowałaś zabieg tuż przed wyjazdem na słoneczny urlop? Dla bezpieczeństwa swojej urody przesuń ten zabieg w czasie.

Infekcje
Infekcje wirusowe i bakteryjne są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego. Jeśli masz katar, grypę lub inną chorobę, aktywną opryszczkę – wylecz się i zaplanuj zabieg w innym terminie. Krótko mówiąc: aby wykonać zabieg makijażu permanentnego powinnaś być po prostu zdrowa!

Ciąża
Wiele kobiet zastanawia się, czy można wykonać makijaż permanentny w czasie ciąży. My odradzamy ten zabieg z wielu powodów. Najważniejszym z nich jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Podczas zabiegu używa się preparatów znieczulających, barwników, które nie muszą, ale mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo płodu.

Spersonalizowany Makijaż Permanentny

Usługa PMU powinna charakteryzować się indywidualnym podejściem do każdego klienta, a takie znajdziesz w naszej klinice. Umów się na darmową konsultację, a my zajmiemy się resztą.

Darmowa konsultacja

Musisz być pewna/y swojego wyboru, dlatego gwarantujemy Ci darmową konsultację. Rozmowa, formularz świadomej zgody, omówienie przeciwwskazań, dobór metody czy rysunek wstępny, jeśli chciałybyśmy zwizualizować naszą pracę.
leszczenko_beautyclini_szczecin_permanent_lips_makijaż_permanentny_ust_berlin_karboksyterapia_pmu_microneedling_dry_needle_mezoterapia_kriolipoliza_epilacja_szkolenia