Kriolipoliza Kontrastowa LipoContrast

LipoContrast to medyczne urządzenie hiszpańskiej firmy Clinipro, przeznaczone do nieinwazyjnego niszczenia tkanki tłuszczowej oraz redukcji cellulitu, działające na zasadzie kriolipolizy kontrastowej. Jest to innowacyjna technologia służąca do usuwania tkanki tłuszczowej poprzez działanie niskiej temperatury, połączone ze stymulacją termiczną. Jej efektem jest znaczny, trwały ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej oraz redukcja cellulitu w obszarze poddanemu zabiegowi.

Zabiegi można wykonywać w obrębie karku, ramion, pleców, brzucha, pośladków, ud i łydek. Podwójna kontrola temperatury zapewnia całkowite bezpieczeństwo pozostałych tkanek, nerwów, naczyń krwionośnych i narządów wewnętrznych.

Zabieg polega na poddaniu komórek tłuszczowych (adipocytów) działaniu ściśle kontrolowanej niskiej temperatury. Jej skutkiem jest krystalizacja trójglicerydów, po której adipocyty rozpoczynają proces apoptozy, skutkujący ich eliminacją.
Kriolipoliza niszczy wyłącznie komórki tłuszczowe, ponieważ lipidy krystalizują się w wyższej temperaturze, niż komórki zawierające wodę.
Stymulacja termiczna ułatwia wydzielenie zniszczonych adipocytów, co przyspiesza i wzmacnia rezultaty zabiegu.

Rezultatem jednego zabiegu jest utrata 30-55% tłuszczu w miejscu jednego przyłożenia. Utrata tłuszczu jest już widoczna po upływie 2 tygodni, a pełen rezultat uzyskuje się po 5 tygodniach.

Kto jest idealnym pacjentem na zabieg Kriolipolizy Lipocontrast?

Lokalnie zlokalizowana tkanka tłuszczowa w okolicach:

 • brzucha,
 • talii,
 • uda (również wewnętrznej części),
 • łydki ­ bioder (tzw. boczków),
 • pośladków,
 • dolnej części pleców,
 • ramion,
 • obręb drugiego podbródka,
 • kolan,
 • ginekomastia (przerośnięty sutek/ tkanka tłuszczowa u mężczyzn)

PAMIĘTAJ!
do 60 min przed zabiegiem  Lipocontrast w okolicach brzucha, nie spożywaj obfitych posiłków!!
A co po zabiegu?

 • Większa część pacjentów nie odczuwa bólu podczas zabiegu Kriolipolizy LipoContrast
 • W trakcie trwania zabiegu w naszym gabinecie może pojawić się uczucie miejscowego ochłodzenia, napięcia oraz odrętwienia, ale to zupełnie normalne, nie przejmuj się, efekt nie utrzyma się dłużej niż parę minut po zabiegu
 • bezpośrednio po zabiegu miejsce przyłożenia głowicy może być opuchnięte i zaczerwienione. W większości przypadków objawy te ustępują po upływie kilku godzin,
 • w niektórych przypadkach może pojawić się miejscowy ból, siniak lub słaby krwiak, który znika najpóźniej w 3 tygodniu po zabiegu.

 

UWAGA!
Do każdego karnetu powyżej 8 przyłożeń LipoContrast, tyle samo sesji Rollmasażu dostajesz od nas za darmo!

Możemy pochwalić się 100% pozytywnych osiągnięć naszych klientek, która skorzystały z terapii skojarzonej Kriolipoliza+ Rollmasaż.

Bezpieczna temperatura nie powodująca odmrożeń

LipoContarst® eliminuje tkankę tłuszczową poprzez zastosowanie kontrastu termicznego lipolizy.
Tkanka tłuszczowa zassana do głowicy poddana jest potrójnemu szokowi termicznemu (ciepło-zimno-ciepło) według bardzo dokładnego czasu, prędkości, temperatury i natężenia.

Niewiele przeciwskazań

Choroba Raynauda – odnosi się do zwrotnego niedokrwienia palców, dłoni, nosa, uszu, niekiedy także języka pod wpływem napadowego kurczu tętnic (żył), wywołanego przez wiele bodźców, ale najczęściej jako wynik ekspozycji na zimno lub bodźce emocjonalne.
Krioglobulinemia – należy do grupy zapaleń naczyń małego i średniego kalibru i charakteryzuje się obecnością krążących we krwi kompleksów immunologicznych (tzw. krioglobulin), ulegających wytrąceniu w przypadku obniżenia temperatury.
Hemoglobinuria – schorzenie w przebiegu, którego dochodzi do rozpadu czerwonych krwinek, spadku poziomu białych krwinek oraz płytek krwi
Pokrzywka
Ciąża
Miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry
Miejscowe zaburzenia krążenia
67402462_2622586924438441_246786402761572352_n

Zalety zabiegu

Jedno przyłożenie głowicy powoduje likwidację tkanki tłuszczowej nawet do 40%. Niektóre komórki tłuszczowe obumierają podczas sesji, pozostałe eliminowane są w ciągu 2–4 tygodni.
 • LipoContarst® jest wskazany do lokalnej redukcji tłuszczu (w tym tkanki tłuszczowej włóknistej) w różnych strefach (talia, boki, brzuch, plecy, uda, kolana, podbródek, ramiona).
 • Nowa procedura LipoContarst® oparta na trójfazowym szoku termicznym powoduje szybszą i lepszą redukcję tkanki tłuszczowej w porównaniu z normalną kriolipolizą.
 • Jest to zabieg w pełni bezpieczny dla naczyń krwionośnych, nerwów oraz mięśni i skóry.
 • Dodatkowo połączenie zabiegów LipoContarst® z zabiegami Rollmasażu i Elektrostymulacji przynosi oszałamiające efekty, dzięki temu, że drenaż limfatyczny usuwa z organizmu zbędne produkty przemiany materii